Co je to ketonová dieta

24. října 2017 v 16:02
Proteinová neboli ketonová dieta je způsob stravování, kdy omezíme příjem cukrů a uhlohydrátů a nahradíme je tuky a proteiny. Zcela vyloučit uhlohydráty asi nelze, ale měli bychom se snažit aby uhlohydráty netvořily více než 5 až deset procent naší potravy. Při tomto typu diety není potřeba počítat kalorie, můžete jíst tolik kolik dříve, ale tato dieta také omezuje chuť k jídlu , takže se zabrání přejídání.

Hubnutí pomocí ketonů

Při proteinové dietě nastartujeme v těle ketózu, což je stav kdy tělo místo aby spotřebovávalo živiny z uhlohydrátů, začíná místo toho spalovat tuky. To nastartuje velice rychlé hubnutí při kterém neztratíte svalovou hmotu a nedochází k jojo efektu..

Příjem proteinů během ketonové diety

Příjem proteinů závisí na vaší čisté tělesné hmotnosti bez tuku, a také na tom jak moc se pohybujete. Příliš mnoho proteinů může být na škodu, ale zase příliš málo proteinů může vést k odbourávání svalové hmoty během hubnutí a to rozhodně nechcete. Například, pokud vážíte 80 kg a váš tuk tvoří 30 procent vašeho těla, vaše čistá tělesná hmotnost bez tuku je 56 kg. V takovém případě byste měli konzumovat mezi 70 a 120 gramy čistého proteinu denně. Ketonovou dietu byst měli držet okolo 3 týdnů, Po kterých by měla následovat odpočinková fáze.

Kde se vzala ketonová dieta

Proteinové diety nejsou nic nového, byly objeveny už před více než 400 lety v USA, na profesorem univerzity v Masachutsess L Blackburnem, a velmi rychle si získaly popularitu zejména mezi herci, modelkami, sportovci a jinými celebritami, pro které je důležité umět rychle, bezbolestně a spolehlivě zhubnout.

Jak na dietu

Proteinovou dietu si můžete připravit sami pomocí běžných potravin obsahujících vysoké množství proteinů, jako například maso, doplněné čerstvou zeleninou, ale je možné si také u specializovaných firem objednat balíček s ketonovou dietou, kde dostanete předpřipravená jídla na celý měsíc rozdělená n jednotlivé porce, a nemusíte se starat ani o vaření, ani o velikost porcí. Přestože ketonové diety nejsou vhodné pro některé osoby jako jsou kojící nebo budoucí matky, jde o rychlý a účinný způsob jak zhubnout.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama