Říjen 2013

Skutečné výhody bylinné léčby

8. října 2013 v 19:43
Bylinné čaje jsou v módě kvůli svým mnoha léčivým vlastnostem. Je známo, že dokážou pomoci s mnoha problémy od zmírnění nachlazení až po poruchy trávení a nevolnost. Ale při výběru bylinných čajů se ujistěte, že jste vybrali ten správný. Zatímco čaje s ovocnou příchutí - například jablko nebo pomeranč - bývají chutné, ale nemívají většinou žádné léčivé účinky. Oproti tomu čaje z bylin, jako je zázvor, tymián, máta peprná a zázvor mají větší léčebné účinky. Ovocné čaje bývají smíchány z umělých přísad, ale bylinné čaje často obsahují skutečné byliny. Aby se jejich léčebné vlastnosti projevily musíme čaj pít několikrát denně. Je-li na etiketě uveno složení ze skutečných bylin, pak bude kvalita dobrá. Vyhněte se čajům s umělými příchutěmi. Nejkvalitnější bylinné čaje jsou pěstovány v ekologickém zemědělství.
Třezalka tečkovaná : Třezalka tečkovaná je malý žlutý kvítek běžně se vyskytující v celé Evropě. Jedná se o mírné antidepresivum a jako účinná léčba pro sezónním afektivním poruchám. Nedávné lékařské výzkumy ukazují, že třezalka tečkovaná pomáhá s depresí zvyšováním úrovně serotoninu v mozku.
Heřmánek
Čaj z květu heřmánku je jedním z nejvíce konzumovaných čajů na světě hned za černým čajem. Květy heřmánku mají přirozeně sladkou chuť s náznakem chuti jablka. Heřmánek je dobrý rostlinný zdroj hořčíku, a je znám jako uklidňující a relaxační bylina.
Je vynikající ve večerních hodinách nebo v době před spaním, protože má mírně sedativní a zklidňující vlastnosti. Je to vynikající bylina pro děti a účinný lék proti nespavosti. Z heřmánku lze vyrobit tinkturu pro zesílnění účinku a prodloužení trvanlivosti.
Máta
Mátový čaj je pravděpodobně druhý po heřmánku v popularitě mezi bylinnými čaji. Mátový čaj zklidňuje trávicí trakt a pomáhá při pálení žáhy, nevolnosti a zažívacím potížím. Piju v časném stadiu těhotenství pomáhá zmírnit ranní nevolnosti.
I když je mátový čaj užitečný zejména během nemoci, mátový čaj je vynikající kdykoliv a může být konzumován samostatně, nebo s jinými bylinami aby se zb¨výšila jejich účinnost.
Zelený čaj : Japonský zelený čaj působí antioxidačně, a tak chrání tělo před stárnutím, protože zelený čaj je bohatýn zdrojem antioxidantů, sloučenin, které chrání buňky před poškozením od volných radikálů.

Moje malé představení

4. října 2013 v 14:47 | Lucka
Vážení čtenáři, ráda bych se Vám zde lehce představila. mé jméno je Lucka Králová a pracuji v Brně, které je mým rodným městem, jako vedoucí v malé firmě. Mou neutuchající posedlostí a hobby je zdravá strava, spolu s pitím čaje a studiem kultury pití a přípravy čaje. Zkouším skládat skládačku ze všech dívčích rolí - manželka, přítelkyně, i role v mé práci. Zajímají mě různé aspekty názoru na zdravý život a hledám ty, které mi vyhovují. Dosud jsem měla a v budoucnu možná
i budu mít neobvyklý život, o kterém se dočtete i v tomhle blogísku. Brzy nashldanou.